A Világ Földrajza
A játék területileg négy nagy csoportra oszlik, melyet a négy nagy égtáj: Észak, Dél, Kelet, Nyugat jelképeznek. Nem kell attól félni, hogy ha egy csoportban csak egy ország van és a többiben több akkor az elszigetelődik ha van is távolság nem olyan nagy, így nyugodtan válassz az országod stílusának megfelelő égtáji csoportot, ráadásul ezen belül is meg lehet nagyjából jelölni merre akarsz lenni. Az egész világra jellemző azonban az, hogy aránylag hideg éghajlatú, így ha sivatag van is, de dzsungelek nincsenek. Az égtájak a következők:
Észak: Az északi területekre a hatalmas fenyveserdők és vadregényes tájak jellemzőek, minél északabbra haladunk annál tovább tart a tél és zordabb az időjárás, míg már csak végtelen havas tájak, hegyek és jeges tengereket láthat az utazó.
Dél: A déli területekre leginkább a mediterrán éghajlat, sziklás vagy dombos vidék és cédrus erdők jellemzőek. A körülmények nagyon kedvezőek a mezőgazdaságnak. Tagolt partvidékétől még délebbre elhagyott vagy ritkán lakott szigetek fekszenek. A dél legkeletebbi területei sivatagosak, de egy dzsungel is található a forró övön.
Kelet: A keleti területek hatalmas füves puszták, dombos vidékek valamint hegyek, tövükben erdőkkel. Ennél keletebbre Földtenger terül, amelynek jellemzője végeláthatatlan füves és köves vidékei kanyonokkal és hegyekkel szabdalva.
Nyugat: Tölgy és bükkerdők, hegyek és dombok, rétek és mezők. Rendkívül változatos földek. Esős vidék sok a mocsaras, lápos rész valamint a bővizű folyók és tórendszerek. Ezekből kifolyólag nehéz terep. Északi területei már fenyves részekbe hajolnak át.
Vannak azonban átmeneti részek melyet Köztes földek-nek nevezünk ezek egyfajta keverékei egy-egy égtájnak, de néhol élesen elválasztja őket egy egység pl. Délt és Keletet a sivatag.
Gazdasági vonatkozásban is igen fontos, hisz kihat egyes országokra, hogy mennyire gazdagok, fejlődő képesek. Ezek alapján a jellemzők ( nagyjából ):
Észak: prémek és bőrök, fa, méz, egyes ércek valamint bálna olaj a legfontosabb cikkek.
Dél: búza, gyümölcsök, zöldségek, borok, de réz, ezüst, márvány, festékek és hajófa is a jellemző kereskedelmi cikkei közé tartozik.
Kelet: a füves pusztákról élőállatok keletebbre Földtenger vidékein azonban drágakövek, arany, fűszerek gazdagítják a kereskedőket.
Nyugat: rozs, hal és erdei gyümölcsök, fa, terméskő, méz valamint vas és agyag az itt található nyersanyagok.