Név: Brunswa
Égtáj: Észak
Uralkodó neve: Magnus Hortvund
Faj: Ember
Államforma: Hercegség
Államrendszer: Az uralkodó a herceg. Az ő kezében van a teljes hatalom, ő a hadvezér legfőbb vezére, ő alatti van mindenki. A herceg mellett uralkodik a hercegnő, aki bár nem egyenjogú vele, de helyettesítheti a herceget.
Ha a herceg meghal, akkor a hercegnő uralkodik tovább. Ha mindketten halottak, akkor a legidősebb fiú örökös kerül trónra. Ha nincs fiú örökös, akkor a legidősebb lány örkös. Amint az uralkodó hercegnőnek nincs férje, és megházasodik, a férjét Brunswa hercegévé koronázzák. Amíg a trónon ülő hercegnő nem talál férjét, addig átmenetileg az ő kezébe kerül minden hatalom, mintha férfi herceg lenne. Ha nincs örökös, akkor kiválasszák a hercegség legrátermettebb férfiját - aki általában egy katona vagy egy hadvezér.
A herceg és a hercegnő "egyedül" (kettesben) nem tudnak egy egész országon uralkodni, akármilyen kicsi országról is van szó.
A problémát a hűbéreseken - a Hadurakon keresztűl oldják meg. A Hadurak a városok vagy faluk kormányzói, a hadseregek vezérei, és egyben ők a környék legfélelmetesebb harcosai is.
A hadurak alatt pedig a nép áll.
Országleírás: A hely, ahol a hercegség elterül, úgymond valaha hatalmas fenyvesek voltak, viszont most már inkább füves. Nem a legmelegebb, de megfelelő a pásztorkodáshoz.
Az ország területe nem túl nagy, de nagy harcosok élnek ott. Bár nem tiltja meg senki a mágia használatát, a népnek egyenlőre nincs semmilyen vallása, és a mágia használatát puhányságnak tartják - ők a nyers erőben hisznek.
Jork - a hercegség fővárosa.
Darw - a hercegség egyik városa. A hercegség legjobb fegyvermesterei és íjászai élnek ott.
Rotd - a hercegség egyik városa. Az ünnepek közül sokat itt tartanak meg, és a város közelében (már-már beleolvadnak a városba) sok kisebb, említésre se méltó falu van, amely növeli a helység mezőgazdasági fontosságát.
És sok említésre sem méltó falu.
Előtörténet: A hercegség mai területén élő népek mindig is pásztorkodó népek voltak. Az egész 100 éve kezdődött... Az eredetük ismeretlen, valahonnan keletről vándoroltak be ide északra, ismeretlen okokból. A pásztorodó népek viszont sohasem voltam meg teljesen békében egymással.
"Tünjetek innen! Ezek a mi földjeink?"
"Óh, valóban? Akkor most megmutatjuk hogy kié!"
Hangzottak azokban az időkben gyakran eme háborúkat elindító mondatok. Persze a háborúk alatt sok pusztulás volt. És az idegen bevándorlók egyre csak jöttek. A régebben pásztorkodó törzseknek össze kellett fogniuk, hogy megvédjék ami valóban az övék. A vezetők szerencsére felismerték, hogy nem háborúzniuk kell egymással, hanem szövetséget kötni, együtt dolgozni.
Így összefogtak, és a kezdeti vereségek után elkezdtek győzelmeket aratni.
A döntő csata dátuma és helye ma is ismeretlen, de az északi (a hercegség mai területén élt) népek vívták a nyugatról ide vándorlók ellen. A vezetők nagyrésze meghalt, de mégis győztek. Az egyetlen túlélő vezért, Jarl Vortarl-t választották meg hercegnek.
A hercegnek nem volt sok gyereke, de sikeresen megszilárdította az uralmát. Mikor meghalt, fiú utódja nem volt, és a felesége már halott volt, ezért a lánya, Bera Vortarl hercegnő került a trónra. Nő létére erős harcosnak és jó vezetőnek bizonyult, de mégis szüskég volt egy férfi uralkodóra. Ezért hamarosan el is indított egy tornát, ahol kiválasztották a legrátermettebbet, aki Bera férje lehetett.
A tornát Egill Hortvund nyerte. Így Bera férje Egill Hortvund lett. Hamarosan meg is született egyetlen gyermekük, Magnus.
28 évvel később, a már felnőtt Magnust az a meglepetés érte, hogy apját, Egillt, és anyját, Berát holtan találta. Eltemették őket, és Magnus bosszút esküdött. Nem tudta hogy ki volt, de még máig is keresi a gyilkost. A már 37 éves Magnus kellően megszilárdította a hercegségét, a hatalmát és a hadseregét. De a gyilkosra még mindig nem sikerült rábukkannia. De azóta sem feledte el. Viszont egyenlőre van fontosabb dolga is.
Hadsereg: ParasztokA háború gyakran váratlanl érheti a hercegséget, és amikor az idő szorít, nincs mindig idő rendesen kiképezni a parasztokat, így sajnos úgy kell őket besorozni - képzetlenül, egyszerű fegyverekkel felszerelve.
FejszésekA hercegség legfőbb katonái. Láncinggel, kör alakú pajzsal és egy fejszével. Általában harci fejszékkel vannak, de néha pénzügyi gondok miatt egyszerű favágói fejszéket adnak a kezeikbe. Akárhogy is - örömmel mennek a csatába, és könnyen levágják az ellenséget, mint a tököt. Egyedül a lovasság és a nehézgyalogosság az, amivel a fejszéseket vissza lehet szorítani... sőt.... a lovasság segítségével az ellenség nagyon könnyen megtizedelheti a fejszések számát.
SzámszeríjászokA hercegség számszeríjászai. A lövéseik még a legkeményebb páncélon is áthatolnak, és pontosabbak mint az íjak. Viszont, a számszeríj újratöltése sokkal lassabb, és a lőtávolsága sokkal kisebb mint a rendes íjnak, ezáltal inkább a várvédelemre használják a számszeríjat, minthogy támadásra.
HosszúíjászokA hercegség íjászai. Bár a pontosságuk és az átütőerejük a számszeríjnak a nyomába se ér, az újratöltése sokkal gyorsabb és a lőtávolsága is többszöröse annak amire a számszeríj képes. Ezért a hosszúíj inkább offenzívára használt fegyvert, minthogy védelemre.
KardforgatókLáncinggel, pajzsal és karddal felszerelt gyalogosság. A hercegség legjobbai. Kiképzésük bár hosszú, de mégis hatásos - bármikor amikor háború üte fel a fejét, örömest vállalkoznak arra, hogy a hercegért haljanak meg, vagy hogy az ellenséget felkoncolják.
LándzsásokA hercegség könnyűlovassága. Páncélzatuk gyenge, és a fegyverzetük egy közelharcra használt lándzsából és több hajítódárdából áll. A páncélzat nélkülözése nagyban felgyorsítsa őket, bár ha a hadvezér túlságosan meggondolatlan, akkor az értékes és hatásos lándzsás lovasság könnyen az ellenség pikásainak az áldozata lehet.
HadurakA kormányzók (a feudalista rendszer földesuraihoz hasonlítanak) és a legfélelmetesebb harcosok.
Mehetnek harcba gyalogosan vagy lóháton, fegyverzetük is változó, de egy valami biztos - ők valóban hatalmas harcosok, akiktől világszerte retteg az ellenség.
Mivel ők a kormányzók, ezért nekik van pénzük a legjobb a fegyverekre. A hadurak a hadseregek hadvezérei is.